Krımdan gələn qonaq Çingiz Abdullayevlə görüşmüşdür
Br neçə gündür Bakıda qonaq olan “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB-in (BƏC İB) Krım şöbəsinin rəhbəri Natalya Postemskaya dünən Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin Birinci Katibi, Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə görüşmüşdür. Natalya xanım Çingiz Abdullayevin fanatı olduğunu və Çingiz müəllimlə görüşməyin həyatındakı arzularından biri olduğunu bildirmişdir.
O, BƏC İB-in sədri Tahir Xudiyevlə məsləhətləşərək  Krımda dünyaşöhrətli yazıçının oxucuları ilə görüş keçirmək niyyətində olduğunu, lakin məlum müharibənin buna imkan vermədiyindən təəssüf hissi keçiridiyini söylədi. Buna baxmayaraq gələcəkdə münasib bir vaxtda Krımda görüşün keçirilməsi məsələsi öz qüvvəsində qalır.
Görüşdə BƏC İB-in sədri Tahir Xudiyev də iştirak etmişdir.
Çingiz Abdullayev bu görüşdən məmnun olduğunu bildirmiş və öz imzası ilə Natalya xanıma iki kitabını hədiyyə etmişdir.

The guest from Crimea met Chingiz Abdullayev
Natalya Postemskaya, the head of the Crimean branch of the "International Society of Disabled People", who has been visiting Baku for several days, yesterday met with the First Secretary of the Writers' Union of Azerbaijan, People's Writer Chingiz Abdullayev. Natalya stated that she is a fan of Chingiz Abdullayev and meeting with Mr. Chingiz is one of her dreams in life.
He said that he intends to hold a meeting with the readers of the world-famous writer in Crimea after consulting with the chairman of the BAC PU, Tahir Khudiyev, but regrets that the known war does not allow this. Nevertheless, the issue of holding a meeting in Crimea at a convenient time in the future remains valid.
Tahir Khudiyev, the chairman of BEC PU, also participated in the meeting.
Chingiz Abdullayev expressed his satisfaction with this meeting and presented two books to Mrs. Natalya with his signature.