Krımdan gələn qonaq Çingiz Abdullayevlə görüşmüşdür
Br neçə gündür Bakıda qonaq olan “Beynəlxalq Əlillər Cəmiyyəti” İB-in (BƏC İB) Krım şöbəsinin rəhbəri Natalya Postemskaya dünən Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin Birinci Katibi, Xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə görüşmüşdür. Natalya xanım Çingiz Abdullayevin fanatı olduğunu və Çingiz müəllimlə görüşməyin həyatındakı arzularından biri olduğunu bildirmişdir.
O, BƏC İB-in sədri Tahir Xudiyevlə məsləhətləşərək  Krımda dünyaşöhrətli yazıçının oxucuları ilə görüş keçirmək niyyətində olduğunu, lakin məlum müharibənin buna imkan vermədiyindən təəssüf hissi keçiridiyini söylədi. Buna baxmayaraq gələcəkdə münasib bir vaxtda Krımda görüşün keçirilməsi məsələsi öz qüvvəsində qalır.
Görüşdə BƏC İB-in sədri Tahir Xudiyev də iştirak etmişdir.
Çingiz Abdullayev bu görüşdən məmnun olduğunu bildirmiş və öz imzası ilə Natalya xanıma iki kitabını hədiyyə etmişdir.

Гость из Крыма встретился с Чингизом Абдуллаевым
Руководитель крымского отделения «Международного общества инвалидов» Наталья Постемская, находящаяся с визитом в Баку уже несколько дней, вчера встретилась с первым секретарем Союза писателей Азербайджана, народным писателем Чингизом Абдуллаевым. Наталья заявила, что является поклонницей Чингиза Абдуллаева и встречи с господином. Чингиз – одна из ее мечтаний в жизни.
Он сообщил, что намерен провести встречу с читателями всемирно известного писателя в Крыму после консультации с председателем ПО БАК Тахиром Худиевым, но сожалеет, что известная война не позволяет этого сделать. Тем не менее, вопрос о проведении встречи в Крыму в удобное время в будущем остается актуальным.
Во встрече также принял участие председатель БЭК ПО Тахир Худиев.
Чингиз Абдуллаев выразил удовлетворение этой встречей и подарил госпоже две книги. Наталья с его подписью.